Douwe Egberts

Douwe Egberts hikayesi 1753 yılında Egbert Douwes ve eşi Akke Thysses' in küçük bir dükkanda kahve, çay ve tütün satması ile başlar. 1780 yılında oğullarının da katılmasıyla beraber marka bölgesel pazarda bu günkü ismini alır. Küçük dükkanlarında sadece çevre köylere yapılan kahve satışı oğullarının katılmasıyla ivme ve saygınlık kazanır. Firma tedarikçileri ve bayiileri ile beraber hızlı bir şekilde büyür. 1919 yılında Douwe Egberts bölgesel pazardan ulusal pazara açılır.

1978 yılında Douwe Egberts global yiyecek ve içecek şirketi (Sara Lee) tarafından alınır ve yeni kurum kültürü ile pazarı genişler. Yenilikçi girişimlerin sonuçları ilerleyen yıllarda alınır ve 1998 yılı başında organizasyon Brezilya' ya kadar uzanır.

90 lı yıllarda likid kahve olan "Cafitesse" in ürün gamına dahil edilmesi ile marka HORECA alanında fark yaratır. Ofisler, sağlık merkezleri, oteller, kamu binaları artık müşteri grupları arasındadır. 

2011 yılında uluslararası kahve ve çay organizasyonu Sara Lee organizasyonundan ayrıştırılır. Haziran 2012 yılında yeni şirket Newyork Borsasında yerini alır.  D.E MASTER BLENDERS 1753.

Douwe Egberts "UTZ" sertifikasına sahip olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. UTZ sertifikası çiftçiyi, ailesini ve kahvecilik eko sistemini gözeten, daha iyi bir geleceği hedefleyen sertifikasyon sistemidir. UTZ programı çiftçilere daha iyi tarım yöntemlerini öğrenmelerinde ve çalışma şartlarının iyileştirilmesinde de destek olmaktadır. Bu sayede daha iyi çiftçilik, daha iyi çalışma şartları ve doğa dostu gelecek hedeflenmektedir.

Elbetteki UTZ sertifikasyonu çalışmaları son kullanıcı için önemli olan lezzete de katkı sağlamaktadır.

Limit:
1 sonuçtan 1 ile 1 arası görüntüleniyor.